Subskrybuj wydarzenia
Jeśli nie chcesz przegapić wydarzeńorganizowanych w Domu Edyty Stein, subskrubuj powiadomienia e-mailowe.
Wybierz rodzaj wydarzeń i aktualności, o których chcesz dostawać powiadomienia e-mailowe:
Twój adres e-mail:
Wyślij
Adres został dodany.
Taki adres jest już w bazie.
Proszę podać adres e-mail.
Podziel się swoją opinią na temat wydarzenia
Jak oceniasz atrakcyjność tematyki wydarzenia?
bardzo wysoko
wysoko
ani wysoko,
ani nisko
nisko
nisko
Czy jesteś zainteresowany(-a) uczestnictwem w podobnym wydarzeniu w przyszłości?
tak
nie
nie wiem
W jaki sposób dowiedziałeś(-aś) się o wydarzeniu?
od znajomego/znajomej
poprzez newsletter TES
poprzez stronę www.edytastein.org.pl
poprzez wiadomość na Facebooku
za pomocą wyszukiwarki
inaczej, jak:
Twoje zdanie jest dla nas ważne!
Podziel się swoimi przemyśleniami, jak możemy ulepszyć kolejne wydarzenie.
Wyślij
Ankieta została wysłana. Dziękujemy!
Masz pomysł na współpracę?
Skontaktuj się z nami!
Imię i nazwisko*:
E-mail*:
Telefon:
Treść wiadomości:
* pola wymagane
Wyślij
Proszę wypełnić pola oznaczone gwiazdką.
Formularz został wysłany.
Mapa Strony        EN | DE
Zorganizuj wystawę w TES

DOM EDYTY STEIN posiada interesujące przestrzenie wystawiennicze, wśród których polecamy przede wszystkim Salon Edyty Stein oraz  Piwnicę Kulturalną.

 

Jeśli masz pomysł na zorganizowanie ciekawej wystawy zapraszamy do współpracy.

 

W Salonie Edyty Stein imponująco prezentuje się malarstwo, grafika, czy fotografia, natomiast  Piwnica Kulturalna jest znakomitą przestrzenią na różnego rodzaju wystawy i inicjatywy artystyczne. Możliwości wykorzystania Piwnicy są bardzo szerokie –  jeśli masz pomysł na jednorazowe lub cykliczne wykorzystanie tego pomieszczenia podziel się nim z nami.

 

W sprawie wystaw kontaktuj się : dyrektor@edytastein.org.pl

 

 

Piwnica Kulturalna – przestrzeń dla inicjatyw i projektów


Piwnica Kulturalna została otwarta w maju 2005. Jest atrakcyjnym i niestandardowym miejscem, w którym mogą się odbywać rozmaite wydarzenia kulturalne. Coraz częściej mają tu miejsce różnego rodzaju przedsięwzięcia cieszące się dużą popularnością. Piwnica od początku miała służyć przede wszystkim młodym ludziom, którzy chcieliby w DOMU EDYTY STEIN zorganizować jakąś ciekawą imprezę kulturalną. Już sam projekt urządzenia tego pomieszczenia oddaliśmy w ręce młodych ludzi wybierając go spośród sześćdziesięciu prac  nadesłanych na konkurs skierowany do studentów architektury.

 

Piwnica działa niezależnie od oferty programowej Towarzystwa, dlatego zachęcamy do skorzystania z jej przestrzeni grupy młodzieżowe i ludzi kultury. Chodzi tutaj z jednej strony o projekty niskobudżetowe, ale z drugiej także o imprezy i zajęcia organizowane przez prywatne lub publiczne instytucje. Przykładem są zajęcia Szkoły Fotograficznej Międzynarodowe Forum Fotografii „Kwadrat”.
Tematyka przedsięwzięć organizowanych w Piwnicy jest bardzo różna, np. w listopadzie 2006 była ona jednym z miejsc, gdzie odbywał się „V Wrocław Industrial Festival“. Służyła ona także studentom Uniwersytetu Wrocławskiego do realizacji projektów teatralnych.

 

 Z naszej Piwnicy korzystali również m.in.: grupa „Wheelart“ oraz studenci Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia. Jednym z przedsięwzięć „Wheelart” były warsztaty fotografii otworkowej. W trakcie warsztatów Piwnica stała się ciemnią, a jedno z pomieszczeń domu wielką Camera Obscura, do której można było wejść. Natomiast grupa studentów Akademii Sztuk Pięknych zainicjowała w Piwnicy serię tematycznych wystaw. Rozpoczęła się ona mottem „Zielono wiosną 2006“ i była kontynuowana kolorem pomarańczowym jesienią. Prezentowano obrazy, prace ze szkła, ceramikę oraz instalacje.