Było
: wypowiedziane niewypowiedzianeWypowiedzenie Niewypowiedzialnego jest droga usłyszenia Nieusłyszalnego, drogą języka. Teatralno-muzyczno-literacka podróż do ciszy słowa.
„O Niewypowiedzialnym nie można mówić“ (Ludwig Wittgenstein)/ „Warto mówić tylko o Niewypowiedzialnym“. (Herbert Witzenmann)
Brecht & Laotse - wieczor muzyczno-literacki
W wielu wierszach Bertoldta Brechta prześwieca mądrość chińskiego filozofa Laotse. Sam poeta stara się przenieść zasadę „działania poprzez brak działania“ do naszego świata. Zafascynowana dziełem Laotse jest również aktorka i piosenkarka Anna von Schrottenberg, która kilka przetłumaczonych przez nia na język francuski wypowiedzi z „Wielkiej księgi Tao“ udźwiękowiła w stylu Chanson-Pop. Anna von Schrottenberg i Agnieszka Frankel spiewaja i czytaja teksty Laotse i Bertolda Brechta.
Reżyseria: Elżbieta Bednarska
Recytacja, śpiew: Anna von Schrottenberg, Agnieszka Frankel;
Muzyka: Tomek Kasiukiewicz